salamat roh ravan1-taliem-ir

<احساس رضایت و خرسندی از زندگی فردی و اجتماعی>

در این مقاله به بررسی سلامت روح و روان در انسان می پردازیم سلامت روحی دارای اهمیت بسیاری می باشد معمولا در بین مردم به سلامت جسمی بیشتر از سلامت روحی توجه می شود در صورتی که سلامت روح و روان بسیار مهم است در واقع اگر حال روانی ما خوب نباشد مسلما شور و شوق زندگی در ما از بین می رود و کم کم به حالت افسردگی میرسیم.

در واقع مهم ترین تعریفی که برای سلامت روانی یک فرد می توان گفت احساس رضایت و خرسندی از زندگی میباشد. دردهای احساسی و عاطفی از قبیل احساس گناه، از دست دادن، شکست، پذیرفته نشدن و تنهایی  از درد هایی هستند که می‌تواند تأثیرات منفی بر زندگی ما داشته باشند. که اگر به موقع به این مشکل توجه نشود بسیار خطرناک است انسانی که افسردگی بگیرد روحش میمیرد و فقط جسمی برای زندگی کردن دارند این افسردگی اگر حاد شود حتی باعث خودکشی و نابودی زندگی می شود.

salamat roh va ravan-taliem-ir

بر اساس تحقیقاتی که شده اختلالات روانی در سنین بلوغ و در بین دانشجویان بیشتر رواج دارد که باید سعی در کنترل آن کرد. نابهنجاری های اجتماعی ,اعتیاد, رواج زیاد طلاق و گسستن روابط بین افراد اثر بسیار در روان افراد وارد می کند و باعث بیماری های روانی بسیاری می شود.

 

بیشتر بدانید…

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید