sale-stock-finance

سرمایه گذاری چیست

برای سرمایه گذاری می توان تعاریف زیادی داشت اولین تعریفی که می توانیم برای آن داشته باشیم تعریفی است که علم اقتصاد به آن پرداخته است به این ترتیب که خرید کالایی که در حال حاضر مصرفی ندارد امادر آینده به آن نیاز پیدا خواهد شد و آن کالا برای او سود آور خواهد بود . بعنوان مثال شما یک کالای مربوط به برداشت یک محصول را خریداری می کنید و آن کالا در فصل کاشت محصول زیاد کاربردی ندارد و چون خریداری وجود ندارد قیمت کالا کم می شود و از قیمت آن کاسته می شود اما در فصل برداشت محصول بدلیل اینکه این محصول خریداران زیادی دارد قیمتش افزایش پیدا می کند و با قیمت بالا تر خریداری می شود و این یعنی یک سود و یک سرمایه گذاری . یک کالا در زمان های مختلف قیمت مختلفی دارد و سرمایه گذار خوب کسی که در زمان کاهش قیمت خریداری کند و در زمان افزایش قیمت بفروشد.

commodity
خرید و فروش کالا

علم مالی هم برای سرمایه گذاری تعریفی ارائه داده است به این ترتیب که فرد یک دارایی مالی خرید می کند مانند سهام شرکتها یا اوراق قرضه و آن دارایی را با قیمتی بالاتر از قیمت خریداری شده به فروش می رساند و به این ترتیب سود می کند . بعنوان مثال شما در بورس اوراق بهادار تهران سهام شرکت پتروشیمی جم را خریداری می کنید و این سهام در ماه آینده قیمتی بیشتری به خود می گیرد و شما این دارایی مالی یا سهام را با قیمت بالاتری به فروش می رسانید.

stock-sale
Stock

در نظر داشته باشید خرید و فروش سهام یا طلا یا هرکالای دیگر نیاز به علم مخصوص خود را دارد و اینکه صرفا هر خرید سهام یا کالایی سود ده باشد اصلا اینطور نیست و گاهی با یک خرید اشتباه در زمان اشتباه دچار حتی ضرر هم می شویم بنابراین در هر سرمایه گذاری علم آن بسیار مهم است و اینکه یک سرمایه را چه زمان خریداری کنیم و چه زمان به فروش برسانیم بسیار حائز اهمیت می باشد. مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید