maharat hal masale-taliem-ir

مهارت حل مسئله :

مهارت حل مسئله به عنوان برخورد فعالانه در جستجو و تشخیص مسئله‌ ها، مشکلات و فرصت‌ ها، استفاده از منطق و مهارت قضاوت در جمع آوری و تحلیل اطلاعات و جستجو و خلق راهکارها، مقایسه‌ی راهکارهای مختلف و انتخاب بهترین شیوه برای مواجهه با یک مسئله تعریف می‌شود.

امروزه هر کس براساس دانستنی‌ها، مهارت‌ها، پیشینه، شخصیت، نگرش و اهمیتی که برای مسئله قائل است؛ روش خاص خود را در حل مسائل به کار میبرد. ما در طول روز با تعداد زیادی مسائل ریز و درشت سروکار داریم و تعداد زیادی مسئله را با راه حل های مختلف حل می کنیم .مشکلات و مسئله‌های کاری، پایه و اساس فعالیت هر فردی در محل کار هستند.  معمولا در طول فعالیت کاری  یا در حال حل مشکلات مشتریان یا به پشتیبانی از افرادی که حل مسئله می‌کنند می‌پردازید. مشکلات و مسائل کاری می‌توانند بزرگ، کوچک، ساده یا پیچیده باشند.

میزان خوشحالی و موفقیت ما در زندگی تا حد زیادی به توانایی ما در حل مسئله بستگی دارد اولین و مهم‌ترین گام،‌ شناسایی دلیل ریشه‌ ای مشکل است باید چراها را پیدا کینم و به بررسی آنها بپردازیم پس لازم است که این مسائل را حل کنیم تا رضایت بهتری از خود داشته باشیم.

 

بیشتر بدانید..

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید