estres shoghli-taliem-ir

استرس شغلی و مهارت مقابله با آن

استرس شغلی چیست؟!

امروزه شغل یکی از موارد مهم در زندگی هر انسانی است. هر فردی نیاز دارد که در این جامعه شغلی داشته باشد و با کار کردن نیاز های خود را برطرف کند. درست است که با کار کردن درآمد کسب می شود و هزینه های زندگی از این جهت تامین می گردد ولی علاوه بر تامین هزینه های زندگی نیازهای زیر را هم تامین می کند:

1) احساس ارزشمند بودن

2) تماس اجتماعی قوی

3) اطمینان شایستگی

4) ورزش ذهنی و جسمی

معمولا در شغل به علت مشغله های زیادی که وجود دارد ممکن است افراد دچار استرس و اضطراب شوند و با تنش هایی مواجهه شوند که در روحیه آنها تاثیر گذاشته این تنش ها علاوه بر تاثیر منفی در کارکرد آنها  موجب پرخاشگری و تضعیف روحیه آنها می شود که بجز سلامت جسمی سلامت روانشان را هم درگیر می کند. بی خوابی، حواس پرتی، اضطراب و تنش،بداخلاقی، غیبت از کار، افسردگی، خستگی، ناامیدی، عصبانیت بیش از حد، مشکلات خانوادگی و بیماری های جسمی مانند میگرن، بیماری قلبی، سردرد، سوءهاضمه نمونه هایی از استرس شغلی هستند.

estres-taliem-ir

برای مقابله با این استرس ها باید تلاش کنید روش های مثبتی برای مقابله با استرس های روزمره زندگی به کار ببرید. ذهن خود را از منفی بافی رها کنید و از افکاری مانند ترس و وحشت، خشونت، و کینه ورزی که خود به خود موجب خلق استرس بیشتری می شوند، به شدت دوری کنید. وقتی در استراحت هستید از استرس ها فرار کنید و کمی ذهن خود را آرام کنید تا آرامش کسب کنید سعی کنید در کارهایتان نظم ایجاد کرده و در محیط کاریتان تنوع ایجاد کنید این ها مواردیش که با تحقیقات نشان داده شده تاثیر بسزایی در سرکوب کردن استرس دارند

برای خواندن مقالات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید