mobareze ba afat-taliem-ir

روش های مبارزه با آفات در کشاورزی

آفت چیست؟

به حشره ها و حیوانات گیاه خواری که به طور دسته جمعی به مزرعه و محصولات حمله می کنند و موجب  خرابی از بین رفتن آنها می شوند آفت میگویند.

امروزه در کشاورزی و تولید محصولات بحث مبارزه با آفات زیاد مطرح می شود یک مشکلی اساسی که کشاورزان با آن روبرو هستند که باعث از بین رفتن محصولاتشان می شود. چیزی که در این بین مهم است این است که کشاورزان بتوانند محصولات را از آسیب آنها دور نگه دارند. یکی از محصولاتی که بطور زیاد در مواجهه این آفات قرار می گیرد سیب زمینی است که در ردیف مهم ترین مواد غذایی که قابل مصرف هستند قرار دارد که می تواند حدود۶۰ گونه آفات مختلف به خود بگیرد و سبب بیماری های مختلفی شود. یکی از این آفات کرم های مفتولی سیب زمینی است که در اکثر کشورهای جهان وجود دارد و به گیاهان زیادی از جمله سیب زمینی , ذرت ,گندم ,کاهو, چغندر,پنبه و غیره خسارت می زند.

بنابراین جهت کنترل این آفات باید دقت لازم را داشت و روش های پیشگیری را رعایت کرد. انواع آفات را شناسایی کرد  و با توجه به آنها از سموم استفاده کرد. در واقع سموم یکی از راه های از بین بردن آفات است ولی طرز استفاده ی خاصی دارد که باید آگاهی لازم از آن داشت آفات با سموم از بین می روند ولی بعضی از آفات هستند که با زیاد شدن سموم در برابر آن مقاوم شده و دیگر اثری بر روی آن ندارد بنابراین آگاهی و طرز استفاده از مقدار آن بسیار مهم است.

برای آگاهی بیشتر در این زمینه کلیک کنید.

 

 

 

  • 1
    Share
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید