پایگاه دانش تعلیم

header

تعلیم های جدید

مقالات جدید

shabake mabtani bar-taliem-ir

شبکه های دسترسی مبتنی برADSL

/
ADSL یکی از تکنولوژی های دسترسی است که می توان از آن برای تبدیل خطوط تلفن به لینک های دیجیتالی سرعت بالا استفاده نمود.این تکنولوژی عضوی از مجموعه بزرگتری به نام اشتراک دیجیتالی نوع,(xADSL)x می باشد که در اینجا x سمبل چند حروف الفبایی است و این حرف نشان دهنده انواع روش های مختلف مخابره ای می باشد. دیگر عضوهای خانواده xDSL عباارتند از:DSL نامتقارن ADSL) DSL نرخ بالا (HDSL) و DSL متقارن (SDSL) و ISDN DSL (IDSL) وDSL نرخ بسیار بالا (VDSL). برخی از تکنولوژی های xDSL آنالوگ به واسطه ی زوج سیم (به هم تابیده) از روش های سیگنال دهی آنالوگ برای انتقال اطلاعات دیجیتال استفاده می کنند, در حالی که تکنولوژی های دیگر از سیگنال دهی دیجیتالی صحیح برای انتقال اطلاعات دیجیتالی بهره می برند. در شبکه های دسترسی dowvestream به معنی <از شبکه به کاربر> و upstream به معنای <از کاربر به شبکه> می باشد.این مشخصات به مرور و با تغییر و رشد تکنولوژی های نامبرده تغییر می نمایند.
razhaye taghir-taliem-ir

رازهای تغییر زندگی

/
خیلی از وقت ها برای داشتن یک زندگی بهتر و موفق تر نیاز است که طرز فکرمام را عوض کنیم تا زندگی مان هم تغییر کند. شاید در کلام آسان بنظر برسد ولی مسلما کار آسانی نیست نیاز است که محکم و با اراده به فکر تغییر باشیم تا زندگی بهتری داشته باشیم.این تغییرات میتواند از فکر و ایده ها شروع شود به احساسات و عواطفمان و عملمان برسد. در این بین قانون جذب یکی از مواردی است که در این زمینه کمک بسیاری می کند در واقع با انرژی مثبتی که تولید می کند و با جذب کائنات تاثیر بسزایی در شما ایجاد میکند. انرژی منفی را دور بریزید هرگز نگوید من نمیتوانم شما هیچ چیزی از بقیه کم ندارید هر انسانی توانایی های خود را دارد کافی است با هوشیاری و ذکاوت توانایی های خود را بیابد و بهینه از آن استفاده کند تا بتواند به موفقیت دست یابد.
aeen va sonat-taliem-ir

آیین و سنت های استان گیلان

/
می توان گفت ادبیات هر قومی نشانه ای از فرهنگ, آداب و رسوم و تفکر یک ملت به حساب می آید. یکی از پرجاذبه نقاط گردشگری در شمال ایران گیلان است که دارای فرهنگ و آداب و رسوم و ادبیات دیرینه می باشد. در واقع گیلان در لغت نامه به محل سکونت گیل ها نام گذاری شده است.
ETESAL SHABAKE NORY-TALIEM-IR

اتصال شبکه نوری مسیریابی طول موج

/
شبکه های نوری بر اساس فناوری تسهیم طول موج(WDM) هستند که چند طول موج را در یک فیبر نوری مشترک باهم ترکیب می کند. طول موج فرکانسی است که جریان داده می تواند بر روی آن فرکانس مدوله شود.بنابراین هر طول موج , یک کانال ارسال جداگانه است. انتقال بر روی یک فیبر WDM نیازمند W فرستنده ی مستقل است. هر ارسال کننده یک منبع نوری (برای مثال لیزر) است و به طور مستقل با یک جریان داده مدوله شده است. خروجی هر فرستنده یک سیگنال نوری بر روی طول موج یکتا است : سیگنال های نوری از فرستنده های W در یک سیگنال نوری واحد در تسهیک کننده طول موج ترکیب می شوند و درون یک فیبر نوری واحد به خارج ارسال می شوند. در سمت گیرنده , سیگنال نوری ترکیب شده به W سیگنال انفرادی تقسیم می شود و سپس هر یک به گیرنده ی مناسب هدایت می شود که در آن پایان می یابد و به حوزه ی الکتریکی تبدیل می شود.
ahamiyat angizesh-taliem-ir

اهمیت انگیزش در کارکنان

/
یکی از موارد کلیدی که در زندگی انسان تاثیر بسزایی دارد مربوط به انگیزه می شود. انگیزه نیرویی است که میتواند انسان را به سوی هدفش سوق دهد در واقع به رفتار فرد نیرو دهد حتی بعضی اوقات به نیازها، خواسته ها،تمایلات، یا قوای درونی افراد هم تعبیر می شود.
jahhaye nafty-taliem-ir

چاه های نفتی و خطرات زیست محیطی

/
یکی از عمده دلایل آلودگی های آب دریا مربوط به نفت می شود. نفت به دلیل مایع بودن در صورت کنترل نکردن صحیح به راحتی پخش می شود و موجب آلودگی های زیادی در سطح دریا و خشکی می شود که خطرات جبران ناپذیری را در پی دارد. در واقع عملیات بهره برداری از این طلای سیاه نیاز بسیار به دقت و مهارت کارشناسان دارد همان گونه که عملیات حفاری در دریای خزر با حفاری در خشکی و آب های کم عمق متفاوت است. در واقع شرایط جوی و اقلیمی دریا, عمق زیاد آب , دید کم , جریان های پر فشار آب و شرایط زمین مشکلاتی است که کار را برای متخصصان سخت می کند. میتوان عملیات حفاری را 5 مرحله تقسیم کرد: 1)نقشه‌برداری و شناسایی مخازن 2) حفاری سنگ‌های بالای مخزن 3) مهار و کنترل مخزن هیدروکربنی 4)بهره‌برداری و برداشت از مخزن 5) ته‌کشیدن نفت و گاز مخزن و اتمام عملیات تولید.
moghavem sazi.i-taliem-ir

FRP و مقاوم سازی سازه ها

/
امروزه با نیازهای روزافزون جامعه به ساختمان و مسکن موجب شده که برای انجام کار از روش های سرعتی , سبک سازی و غیره استفاده شود که با توجه به این موضوع نوع کار و حفظ همه ی مقررات بسیار حائز اهمیت است. مقاومت در سازه بسیار مهم است در واقع بالا بردن مقاومت یک سازه در برابر نیروهای وارده را مقاوم سازی می گویند.امروزه در مقاوم سازی سازه های بتنی نسبت به گذشته سهل انگاری های زیادی می شود این سهل انگاری ها که ناشی از عدم طراحی صحیح و بی دقتی در مقاوم سازی آن است مشکلاتی را در بهره برداری آن بوجود می آورد که نیاز است با مدیریت صحیح از این مشکلات جلوگیری شود.